Świecidełka to pojęcie bardzo szerokie. Jak można je pogrupować? Z przekonaniem przez surowiec, z którego pozostają zrobione oraz które kamienie wykorzystano. Teraz jednak zrobimy klasyfikację z uwagi na typ produktów złotniczych.
Naszyjniki są lubiane przez wieki, zarówno przez kobiety i mężczyzn. Niewielka zawieszka na połączonych ogniwach łańcuszka zazwyczaj umieszczona na szyi – kwintesencja niewieściego wdzięku.
Kolczyki to następny gatunek damskich wyrobów złotniczych. Zazwyczaj wytwarza się je ze złota. Odróżniamy wiele klas spięć, na przykład Klasyczny. Kolczyki pozostają najpopularniejsze patrząc globalnie zbranży złotniczej.
Pierścionki od zawsze ozdabiają także kobiecą dłoń. Są takie zwykłe, choć bywają również sztuki ze zdobieniami. Bardzo często posiadają jakąś symbolikę.
Bransolety – niewielkie łańcuszki jakie panie zazwyczaj ubierają na rękę, choć od pewnego czasu również na nodze, w ostatnich czasach pozostaje to nieprzeciętnie „cool and sexy”
Beadsy to typ, który przyszedł do naszego kraju ze stylowych Włoch. Koraliki nakładane są tutaj na mocno splecioną bransoletkę z zapięciem. Z uwagi na fakt, że zawieszki występują w nieliczonej liczbie modeli niemalże wszelka kompozycja jest inna.
Na światowym rynku pojawia się również wersja pochodząca w Stanach zjednoczonych. Gdzie charms są zawieszane do łańcuszkowej bransoletki przy pomocy niewielkiego karabinka. Dostały one nazwę charms.
Obrączki – przynależą do rodziny pierścionków. W ostatnim czasie niebagatelnie doznały chodliwości. Zakochani marzą mieć wzory spersonalizowane ponadto indywidualną sentencją.
Zegarki na rękę – tutaj prezentowana końcowa grupa z działu biżuterii. Niezwykle często kupowana także przez panów. Decydujący pozostaje nie tylko metal, ale również wkład.
Gatunków biżuterii pozostaje zdecydowanie niemało. Kiedy już dokonujemy wyboru często warto znaleźć niedużą firmę jubilerską. Towary będą niebagatelnie lepszej klasy i także nieco w niższej cenie.

biżuteria 2020