W złotnictwie jest bardzo dużo koncernów. Jakie cechy łączą ich produkty? Z pewnością kruszce, jakie zużywają do wytwarzania biżuterii, a także jakimi kamieniami je wykańczają. W tym wpisie skoncentrujemy się na te drugie. Podzielimy je i krótko zdefiniujemy.

Syntetyczne kamienie – pozostają zazwyczaj wytwarzane saletry potasowej, a prościej z odmiany szkła. Styliści z reguły wykorzystują je w platerowanych wzorach srebrnej biżuterii. Szkło ołowiowe głownie cechuje się wysokim współczynnikiem załamania światła. Jest również widocznie gęstsze od szkła nam znanego. Głównym wytwórcą takiego szkła pozostaje austriacka marka Swarovski Elements.

Cubic Cyrkonia |to} drugi z reguły używany dodatek. Ten kamień tworzy się całkowicie syntetycznie. Cyrkonia jest niebywale krucha, ponadto możemy ją dowolnie barwić. W jubilerstwie sama cyrkonia popularny jest nie długo, powstaje w wysokiej temperaturze. Jej największą cnotą pozostaje atrakcyjna cena.

Kamienie Szlachetne pozostają najdroższe z dodatków upiękniających biżuterię. Znajdujemy ich w przyrodzie zdecydowanie sporo. Ale, teraz skoncentrujemy się na najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa klasa berylu. Dla amatorów, tak to ten zielony. Znajduje Uznanie złotników, ale także kolekcjonerów. Jest zadziwiająco gęsty i kruchy.

Rubiny pozostają prawie najdroższym kamieniem, co więcej przynależą do gatunku korundu. Słynną ponadprzeciętnej gęstości, najpopularniejsze rubiny są krwiste w ich nierzadko możemy zaobserwować głębię barwy.

Szafiry – są bardzo popularne w branży złotniczej. Symilarnie do szafirów należą do gatunku korundów. Najczęściej są granatowe. Duża ilość producentów wytwarza go chemicznie.

Diamenty – tutaj możemy pisać stosunkowo długo. Są najmniej sprężyste z istniejących na ziemi skał oraz także najcenniejsze.

Opisaliśmy główne wykończenia używane do upiększania wyrobów jubilerskich. Choć, że odróżniamy ich na ziemi zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan