Wyroby złotnicze posrebrzane, czy też z metali szlachetnych? Jakie z nich kupujemy najczęściej? Ta walka znana jest już długo w tej branży. Teraz odważymy się odpowiedzieć na ten temat. Nie mniej zagadnienie nie jest takie nieskomplikowane jak może się wydawać. Oba typy wyrobów złotniczych posiadają liczne minusy, ale również i poważne zalety posiadania.
Biżuteria prawdziwa – zazwyczaj produkuje się ją z oczyszczonego metalu. Dlatego właśnie jest dużo więcej warta. Produkuje się ją obrabiając rudy złota. Pozostaje dużo bardziej luksusowa oraz właśnie z tej przyczyny częściej wybierają ją klienci z wyższych sfer. Również istotne jest lokalizacja jej zbytu, najczęściej pozostają to sklepy złotnicze. Jest ładnie wystawiona w podświetlonych, szklanych witrynkach. Podczas jej nabywania często otrzymamy śliczne pudełko. W jubilerskim salonie obsługa z pewnością będzie lepsza i lepiej wykwalifikowana. Biżuteria ze szlachetnych metali o czym również nie należy nie pamiętać, nie uczulają.
Sztuczna biżuteria – pozostaje najczęściej robiona ze amalgamatów metali nieszlachetnych, a plateruje się ją niedużą warstwą srebra. Sztuczne modele w miarę w nie długim czasie tracą swój wygląd i klienci pozbywają się ich. Ich najwybitniejsza pozytywna strona to oczywiście atrakcyjna cena produkcji. Z przykrością stwierdzamy, że potrafi wywoływać reakcje alergiczne, bardzo często produkty z dodatkiem niklu. Co najważniejsze linie sztucznej biżuterii pozostają nadzwyczaj piękne ze względu na stop, bez owijania w bawełnę zdecydowanie prościej ją wytworzyć. Zestawy tutaj z reguły składają się z dwóch elementów – kolczyków i naszyjnika.
Kończąc biżuteria prawdziwa pozostaje lepiej wykonana oraz nie wywołuje reakcji alergicznych. Jednak pozostaje zdecydowanie w wyższej cenie, ponadto nie zużywa się aż tak szybko jak platerowana. Z kolei linie sztucznej biżuterii są ładniejsze i w niższej cenie. Który gatunek pozostaje lepszy? W naszej opinii są po prostu różne.

Producenci dodatkow